2018.09.14 - Spotkanie w Kasynie Oficerskim

W starogardzkim Kasynie Oficerskim znaleźć można duszę i klimat z czasów świetności II Rzeczypospolitej, kiedy budynek ten tętnił życiem. 14 września nasz Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zorganizował w jego progach spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych oraz organizacji kombatanckich działających na terenie miasta i okolic.
– Spotykamy się dzisiaj wśród tych pięknych pamiątek i w tych jakże ważnych dla Starogardu Gdańskiego murach, żeby zaprosić wszystkie organizacje chętne do skorzystania z naszej gościnności. Sale pomieszczą wiele osób. Możecie Państwo organizować tu wszelkie spotkania. Dodatkowym ich walorem może być wystawa pamiątek po 2. Pułku Ułanów Regionów Polskich i 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich – mówił rtm. dypl. Krzysztof Landowski - prezes naszego Stowarzyszenia.
– To, co robi Wasza organizacja jest nie do przecenienia. Nie pozwalacie zapomnieć nam o historii. To bardzo ważne. Kasyno Oficerskie, które jest pod Waszą opieką robi ogromne wrażenie – powiedział Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki.
– Współpraca z Państwa Stowarzyszeniem układa nam się dobrze. Organizujecie wspaniałe wydarzenia w naszym mieście. Budynek, w którym się dzisiaj znajdujemy odzyskał świetność dzięki Waszemu zaangażowaniu, za które jestem ogromnie wdzięczny – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.
Członkowie stowarzyszenia przypomnieli, że prowadzą nabór na nowych członków. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem Kasyna Oficerskiego pod okiem kustosza i kronikarza - p. Stanisława Michalskiego.

fot. S. Michalski